Archiwum maj 2015


maj 26 2015 Dioda elektroluminescencyjna i oświetlenie...
Komentarze (0)

Prawidłowe oświetlenie naszego mieszkania jest bardzo ważne. Dzięki temu będziemy czuć się w nim w pełni komfortowo, a także nasze oczy nie będą się przemęczać. Obecnie najpopularniejszą formą oświetlenia są żarówki LED, stosowane w wielu gospodarstwach domowych.

 

Jeżeli obecnie poszukujemy odpowiedniego produktu, który może być wykorzystywany zarówno jako oświetlenie do domu i ogrodu, warto zastosować oświetlenie LED. Dioda świecąca jest obecnie bardzo popularna. Jej odpowiednie wykorzystanie w naszym mieszkaniu pozwoli nam zaoszczędzić dużą kwotę pieniędzy. Jednak należy pamiętać, iż w zależności od rodzaju diody elektroluminescencyjnej, każdy produkt może charakteryzować się inną wielkością emitowanego strumienia światła, tak zwaną ilością lumenów. Kolejną ważną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest typ zastosowanych diod oraz sposób chłodzenia.

 

Decydując się na zakup oświetlenia LED, warto wcześniej zwrócić uwagę na powyższe kryteria, które pomogą nam w wyborze odpowiedniego produktu. Dzięki temu możemy w krótkim czasie zaoszczędzić na naszych żarówkach dużą kwotę pieniędzy.

maj 25 2015 Odnawialne źródła energii
Komentarze (0)

Odnawialne źródła energii to bardzo ekologiczna forma pozyskiwania energii. To również alternatywa dla szkodliwych, nieodnawialnych sposobów, takich jak spalanie węgla, wykorzystywanie ropy naftowej czy też uranu itp. Odnawialne źródła energii bazują na tym, co można spotkać w środowisku, a więc pływy morskie, fale morskie i geotermia. Niemniej, istotne są dla stworzenia ekologicznych elektrowni odpowiednie warunki, chodzi tu o ukształtowanie terenu,  dostęp do rzek, mórz itd. Dlatego najbardziej uniwersalne będą elektrownie wykorzystujące  wiatr, promieniowanie słoneczne czy też opady. Prócz tego, że są to sposoby nie szkodzące środowisku, to największą zaletą jest fakt, że zastosowanie takiego rozwiązania nie wiąże się z większymi zaległościami, bowiem zasoby wytwarzanej energii, szybko odnawiają się. Co się również wiąże z tym, iż tworząc ekologiczne elektrownie, można mieść dostęp właściwie do niczym nie ograniczonych zasobów energii, a więc jest to opłacalna inwestycja, mimo wysokich kosztów eksploatacji. W prawdzie zastosowanie odnawialnych źródeł, jest ingerencją w ekosystem, a więc jest pod wieloma aspektami również zagrożeniem dla środowiska, niemniej jest to jedno z najbardziej korzystnych rozwiązań.

maj 25 2015 Farmy wiatrowe na świecie
Komentarze (0)

Szeroko rozumiana ekologia jest w obecnym świecie bardzo głośnym i często poruszanym tematem. Nie można jednak się temu dziwić, bowiem po prostu coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać to, jak wielkie szkody w środowisku naturalnym wyrządza działalność człowieka. Z tego też powodu tworzy się coraz to nowsze technologie pozwalające między innymi na pozyskiwanie energii elektrycznej w sposób bezpieczny dla przyrody – właśnie dlatego tak ogromną popularnością cieszą się obecnie elektrownie wiatrowe. Zarówno w Polsce jak i w wielu krajach zachodnich spotkać możemy nawet wielkie farmy wiatrowe, które potrafią zaopatrywać w energię elektryczną całe okolice.

 

Zbudowanie takiej farmy wiatrowej stanowi już poważne przedsięwzięcie, zaś ich konstrukcja potrafi być dość skomplikowana. Składają się one zwykle z kilku osobnych jednostek, które wspólnie pozyskują energię z wiatru. Bardzo ważne na farmach wiatrowych są odpowiednie instalacje elektrotechniczne – odpowiadają one za przechowywanie i przekazywanie dalej pozyskanej już energii.

 

Pomimo sporych kosztów budowy takiej farmy, inwestycje tego typu cieszą się stale rosnącą popularnością. Jest to prawdopodobnie przyszłość całej tej branży, bowiem tradycyjne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej w ciągu kolejnych dekad będą już stopniowo wychodziły z użycia.

maj 25 2015 Praca w branży energetycznej - czy jest...
Komentarze (0)

Faktem jest, że współczesny rynek pracy jest dość niestabilny; nikt nie może liczyć na to, że utrzyma się na stałe w aktualnym miejscu pracy. Niemniej jednak, zjawisko to nie dotyczy branży energetycznej, szczególnie jej subdyscypliny, dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Energetyka rozwija się bardzo prężnie, to branża na której usługi zawsze będzie zapotrzebowanie, a sam dział energetyczny obejmuje kilka poziomów kadr, od prac biurowych, przez wykonawcze aż do projektowych, a więc znaleźć tu mogą prace osoby, z wyższym, jak i zawodowym technicznym wykształceniem oraz te osoby których ukończony kierunek dotyczył spraw administracyjnych. W sieci można znaleźć ogromną ilość ogłoszeń, związanych z pracą w energetyce i ciepłownictwie. Co więcej, zatrudnienie w tej branży jest nie tylko gwarancją stałej posady, wysokich zarobków przewyższających średnią krajową brutto, energetyka to także miejsca pracy dla młodych, zdolnych inżynierów, którzy wprowadzają do przedsiębiorstwa świeżość młodych umysłów, to kolei jest bardzo ważne, gdyż nowości technologiczne pojawiają się bardzo szybko, dlatego branża to, potrzebuje ludzi, którzy potrafią iść z duchem czasu.